ALPY info 2022 - 2023

HARMONOGRAM CESTY GASTEIN srpen 2022

PRO NEDOSTATEK PŘIHLÁŠENÝCH SE LETOŠNÍ PUTOVÁNÍ ALPSKOU STEZKOU NEKONÁ!!

POKUD UVAŽUJETE O MEDITAČNÍ PUTOVÁNÍ V ROCE 2023 + sestavíte skupinu 6 - 12 účastníků,

můžeme dohodnout harmonogram meditačního putování na přání a vámi zvolený počet dní.

FOTO najdete na fb profilu Oldřiška Kališová

údolí a jezera, vodopády, panorama, kultura a klid

primární zaměření: MEDITACE &. TURISTIKA 

snídaně zpravidla od 8 – 8:30 hodin, večerní program není povinný

harmonogram se přizpůsobuje počasí a potřebám skupiny

2022

Pátek 26.8.

Odjezd z Brna cca 8:30 hodin, příjezd v odpoledních hodinách.

Ubytování na statku Kercherhof Bad Hofgastein, odpočinek.

večeře v Bad Hofgastein, Kneipp stezka, prohlídka městečka Bad Hofgastein.

Sobota 27.8.

Gasteinertal má 4 údolí. Navštívíme údolí v údolí Anlauftal, vodopád před vstupem do jádra NP Vysoké Taury. Zde uslyšíte jen zvuky přírody. Není zde občerstvovací možnost, proto sem téměř nechodí turisté, můžete nerušeně vnímat sebe a přírodu. Na konci údolí je úžasný prostor pro meditaci.

nebo

Dorfgastein pramen energie života údolí. Kaple poutníků s panoramatickým výhledem na údolí Gastein, Květ života, osvěžení na místním statku rodiny Saller, jehož majitelka je vyhlášená cukrářka. Možnost výstupu na vrchol s výhledem na okolní pohoří.

Večer: návštěva městečka Bad Gastein a světově proslulého vodopádu v centru města. Koncert v Bad Gastein v sále Grand hotel de l´Europe. Klasiku hraje Lázeňský orchestr Salcburské filharmonie: Strauss, Lehar apod.

Neděle 28.8.

Údolí Sportgastein (NP Vysoké Taury) s výstupem k jezerům Bockhartsee a návštěvou horské boudy císaře Franze Josefa „Valerienhaus“, nově rekonstruovaná s nabídkou místních specialit.

Večerní meditace na statku.

Pondělí 29.8.

Půldenní výlet: výjezd lanovkou na Graukogel do parku vysokohorských borovic s odpočinkem a návštěvou horské boudy, kde nabízí výborný Zirbenschnapps.

Odpoledne volno: možnost navštívit termálky.

večerní posezení s přednáškou se správcem Národního parku Hansem Naglmayrem

Úterý 30.8.

návštěva statku Schmaranz s ochutnávkou, možností nákupu bio sýrů, uzenin, zde vyrobených lihovin.

Půldenní putování dle dohody: v místě nebo cestou domů pravděpodobně k jezeru Attersee, kde maloval Gustav Klimt nebo prohlídka Salcburku.

Odjezd do ČR v odpoledních hodinách.

UBYTOVÁNÍ je jednoduché. Sociální zařízení se nachází v pokojích. Zde je čisto, rodina je velmi přátelská a laskavá. Snídaně velmi bohaté. Cena odpovídá nabídce, avšak na poměry, které ve světě vládnou, velmi výhodná. Lázeňská taxa je v ceně ubytování stejně jako snídaně. Na statku je 6 dvojlůžkových pokojů, spí se po dvou s ohledem na kapacitu.

STRAVOVÁNÍ zajištěna pouze snídaně. Svačinu koupíme nebo vezmeme od snídaně, pokud nejste zvyklí snídat bohatě. Doporučuji si vzít eura navíc, stojí za to ochutnat místní speciality na místních boudách.

Obědo-večeře jsou plánovány v restauracích, kde vaří velmi lahodně. Ověřeno.

OBLEČENÍ jako do hor. Pevná obuv, pohorky! Bunda a kalhoty do větru a deště. V mírném dešti půjdeme. Láhev na pití. Batůžek, kam můžete schovat pláštěnku a náhradní tričko, kdybyste se při výstupu spotili. Sluneční brýle, krém na opalování na obličej, pokrývku hlavy.

Věci do termálek: osušku, plážové pantofle, plavky, župan.

Oblečení na koncert: v Bad Gastein může a nemusí být gala.

PRŮVODCE – SPRÁVCE NP Hans Naglmayr se nám bude věnovat z části. Je garantem našeho pobytu, kdyby cokoliv, můžeme jej kontaktovat.

CERTIFIKOVANÁ LEKTORKA POBYTU + TLUMOČNICE Z NĚMČINY jsem já, Oldřiška Kališová. Můj živnostenský list mě opravňuje k lektorské činnosti, malá státní zkouška z němčiny a láska k jazyku k běžné komunikaci. Není to perfektní, zvláště v odborných názvech, ale vše potřebné se dozvíte nebo mě můžete doplnit. Jezdím sem od roku 2008. Znalost místních poměrů pochází z letních prací na alpských boudách a pravidelného putování místy, které dnes znám a vím, co nabízí. Zodpovědnost má každý sám za sebe. Kdyby došlo k úrazu, předám vás lékařské péči, proces absolvujete sami. Dosud se tak nestalo, pevně věřím, že vše proběhne pod vyšší ochranou a bezpečí. Tejpy beru sebou. Během pobytu se věnuji skupině jako celku. Podporujeme se navzájem.

POJIŠTĚNÍ NA CESTY včetně příplatku zásahu horské služby ZAJIŠŤUJETE SAMI v ČR na vlastní náklady. Nutné!

Nejlepší pojištění: před cestou zvážit svoji kondici a zdravotní stav. Dodržujte své hranice a dech s respektem a potřebám těla. Pokud některý den shledáte, že potřebujete být sami pro sebe, programu se účastnit nemusíte. V některých místech je možnost zúčastnit se poloviny cesty a zůstat odpočívat na alpské boudě. Držte se skupiny a instrukcí, ptejte se při nejasnostech. Vnímejte terén a přizpůsobte se mu. Stezky jsem pro vás vybrala přiměřené. Výstupy je v plánu jeden, půjdeme však volným tempem, abyste měli čas na vydýchání. Pokud berete pravidelně léky, víte, že je nutné vzít sebou.

Rezervace v CZK + ORGANIZAČNĚ LEKORSKÝ POPLATEK se platí přes účet v ČR předem nejpozději 1 týden před odjezdem.

Případný storno poplatek celé cesty: 1500 Kč.

Při ubytování obdržíte GASTEIN CARD kartu hosta, na kterou obdržíte drobné slevy + koncert zdarma.  

Doprava: dle počtu osob a aktuální ceny benzínu se platí řidičce nebo bankovním převodem.   

S Láskou Oldřiška 2022