lesní terapie

Lesní terapie je způsob, jak využít naše základní schopnosti k sebeobnově ve vztahu s přírodou.

Cílem je uvolnit se, zhluboka dýchat a nechat na sebe působit okolní přírodu.

Obecně jde o příležitost, jak strávit smysluplně čas v lese či přírodě, kde můžete obnovit mentální a duševní zdraví a navýšit vitální energii v těle.

PRAVIDELNÉ TERAPIE V POHYBU se konají v okolí Brna, zpravidla trvají 2 - 2,5 hodiny

Aktuální termíny od měsíce března uveřejněny průběžně na FB OLDŘIŠKA KALIŠOVÁ

CENA: 350 Kč dospělý, senioři 300 Kč, 250 Kč/studenti a žáci

přihlášky, kontakt: +420 604383073

Pobyt v přírodě odbourává stres, posiluje imunitní, kardiovaskulární a hormonální systému.

Jak pomocí přírody dosáhnout hluboké úrovně klidu a regenerace a jak můžete rozvíjet své fyzické a mentální zdraví a nezávislou spiritualitu pomocí různých způsobů spojení s přírodou se dozvíte během jednodenních putování vedených zkušenou lektorkou.

Aktivita je fyzicky nenáročná, dýcháme a vnímáme les mnoha způsoby a ve velmi klidném tempu, se přenáší pozornost „z hlavy do těla“.

Čas strávený mezi stromy – ať už v lese, nebo parku působí na všechny lidské smysly, dovoluje nám odpočinout si od digitálního světa, dopřát si relaxaci proti stresu a nabrat novou inspiraci a energii. Ekoterapie shinrin-yoku, která využívá léčivé vlastnosti pobytu v přírodě, původně vznikla v Japonsku. Japonský výraz shinrin-yoku se dá přeložit jako „koupání v lese“ nebo „ponoření se do atmosféry prostoru lesa či jiného přírodního prostředí“.

Školení do LESNÍ TERAPIE jsem získala v Národním parku Hohe Tauern v Rakousku, pod vedením zkušené lektorky.

Program lesní stezky pod názvem WALDBADEN jsem absolvovala v měsících srpen + září + prosinec 2024.

Pobyt v lese nebo v parku aktivuje parasympatický nervový systém, který zajišťuje pocit klidu a bezpečí. Aktivizuje se parasympatický nervový systém (odpovědný za snižování stresu a relaxaci). Sympatická nervová soustava, spojená s nabuzením organismu v případě nebezpečí, je naopak utlumena. Pozitivně ovlivňuje i krevní tlak, snižuje tepovou frekvenci, celkově zklidňuje naši mozkovou aktivitu a zlepšuje náladu.

Úlevu tak může poskytnout i těm, kteří trpí poruchami pozornosti nebo si potřebují odpočinout od vysoce stresujícího prostředí. Lidský imunitní systém reaguje na tzv. fytoncidy, chemické látky, které vylučuje do vzduchu většina stromů, působí aromaterapeuticky.

Je to jeden způsob cesty k vlastní spiritualitě i příležitost poznat „základní životní pravdy“.

Příroda dává člověku prostor a sílu pro uzdravení, je to nejlepší terapeutická a léčivá PORADNA, váš intimní pomocník.

Mým úkolem v roli průvodkyně a lektorky je usnadnit vám účastníkům spojení s léčivým prostorem, abyste důvěřovali vlastní intuici a tělu, obnovíte spojení s univerzálním vědomím přírody a ostatními formami života. 

Zároveň je poskytnuta podpora ve zpomalení tempa, vypnout obvyklý proud myšlenek a být jednoduše u sebe a v sobě (tady a teď).

Přírodní prostředí otevírá možnost dívat se na věci z jiného úhlu pohledu. Získáte novou perspektivu a inspirace pro harmonizaci toho, co vám dříve v osobní i pracovní rovině působilo stres.

Pobyt v přírodě navíc stimuluje kreativní mysl, schopnost soustředit se a udržet koncentraci.

Jestliže je pro vás těžké dostat se ze zajetí myšlenek, které kolují hlavou či obtížné chvíli posedět nebo zpomalit tempo a nic u toho nedělat, pak je na čase jít do spojení s vaším tělem, očistit smysly. Pokud to chcete změnit, podnikněte cestu zpátky k přirozenosti, s pomocí zdrojů přírody.

Existují prokazatelné zdravotní účinky a poznatky, že je možné být součástí nekonečné energie a univerzálního vědomí.

přihlášky: oldriska.info@seznam.cz

OK 2024