PRŮBĚH STEZKY

LÉČIVÝ AKTIVNÍ POBYT V PŘÍRODĚ

PRAVIDELNĚ

Využíváme přírodních zdrojů a prostor k tomu, abychom jako lidé obnovili své vnitřní zdroje: mentální, duševní, spirituální a fyzický.

V minulých letech se hojně prodávaly semináře, webináře a knihy o tom, jak bychom měli pracovat sami se sebou, způsoby, jak si pomáhat v krizových situacích.

Obdrželi jsme spoustu informací, ale životní spokojenost ne takovou, jakou bychom si přáli. Proč?

Zpracování témat (vývojových lekcí) pouze na mentální úrovni, postrádají účinky, pokud se nedotknete podstaty sebe samých.  

Pravidelné praktikování ukáže užitečné výsledky.

Informace samy o sobě jsou mrtvé, je potřeba jim dát život, praxi. Zde se ověří pravdivost informací, které jste přijali z vnějšího světa v podobě videí, článků, seminářů a webinářů.

Prostor v přírodě je pravdivý, podpora zdrojů je na dosah kdykoliv neomezeně, dveře otevřené 24 hodin 7 dní v týdnu. Záleží na vás, kdy si uděláte vy sami na sebe čas.

Zdroje z internetu postrádají živost, informace vyprchají jako bublinky z limonády, když jim nevěnujeme pozornost nebo nejsou-li integrovány do každodenního života. Znáte rčení: „Já už to mám zpracované“? Jakmile toto vyslovíme, vnímám v tom hledání ujištění, jestli se tak opravdu stalo? Chcete-li dosáhnout jednoty a celistvosti, jinými slovy opravdu to mít zpracované, jděte do hloubky k postatě sebe samých.

Líbí se mi odevzdávat starosti přírodě, náročné situace pak řeším s nadhledem a v klidu, efektivně bez přílišné ztráty energie. Duchapřítomnost se vyplatí. Duch v přírodě (spojení) zvláště v horách je na dosah. Spirituální úroveň je základní podstata nás všech. Pokud chceme, aby něco dlouhodobě fungovalo, „musí“ to mít Ducha.

Meditační putování mají různý časový rozměr:

2 – 3 hodiny lesní stezka        

denní výjezdy na energeticky zajímavá místa

několika denní meditační putování v ČR nebo Rakouských Alpách

Když si dopřejete pobyt v přírodě delší, integrita změny bývá trvalá a z účinku pak můžete v životě těžit déle, změní se totiž mentální a chemické vzorce napětí.

Nacházíte-li se mimo domov a práci, jste schopni snadněji opustit stereotypy a kolektivní vědomí rodiny a společnosti.

Nemáte-li možnost vzdálit se na delší pobyt mimo domov a práci, pak je ideální absolvovat krátkodobou lesní stezku, zde platí pravidelnost „Opakování je matkou moudrosti“. Dosažení dobré kondice a vysněného psychického stavu, je jako chtít mít „dobrou figuru“. To obnáší chodit do přírody pravidelně buď zde provádět koncentrační cvičení nebo si dovolit jen tak být.

Víte, že stromy nabízí očistu aurického pole jenom tím, že se mezi nimi potulujete?

Stromy uvolňují léčivé látky, které se nachází v aromaterapeutických olejích a esencích.

Paleta barev v přírodě přináší živou léčivou terapii stejně jako arte terapie – používáním barev při kreslení a malování.

Příroda je terapeut a léčitel, aktivuje tyto schopnosti ve vašem těle:

Během putování praktikujeme cvičení na:

Každá lesní stezka či putování vychází z filozofie Shin-rin Yoku v překladu zní jako ponoření se do atmosféry prostoru. Díky mé více jak 20-i leté terapeutické praxi se stává, že vznikne něco nového přímo na místě na míru každému člověku a skupině.

Kvalitu průběhu putování ovlivňuje:

Ve sjednocené podstatě jde o to, abychom ze sebe uvolnili to, co nám brání v životních situacích prožívat radost, blaho čili dobrou náladu, zdravé postoje, lásku a důvěru. Sami sebe znáte natolik, že vy sami víte, s čím přicházíte. Duch prostoru a zdroje přírody vám poskytnou neomezenou podporu, zvláště když se vědomě propojíte.

Jako lektorka jsem během společného putování nápomocna, když si o pomoc řeknete, jinak do vašeho procesu nevstupuji.

Umožním optimalizovat procesy celé skupině předáním informací v podobě drobných úkolů a upozorněním na nabídku prostoru.

Jak si představit průběh lesní stezky?

Nejdříve uvolníme přepětí v síti mozku, tzv přelejeme energetický zdroj z mentální nádoby, do vitální a tu použijeme během putování na obnovení cirkulace životní energie.

Pokračujeme očištěním a zbystřením smyslového vnímání, resetujeme strach a emoce, průběžně posilujeme kvalitu prožívání.

Podíváme se na sebe, svět a systém víry či přesvědčení z jiné perspektivy, ukotvíte vědomí v sobě v očištěné podobě a rozšíříte vědomí díky uvolnění omezujících vzorců.

Zůstáváme-li u sebe a v sobě, ustojíme díky tomu životní výzvy, odhalíme, jaké příležitosti se pro vás v situacích nabízí, co je třeba nechat být a na čem zapracovat v lehkosti. Důvěřujte procesu, buďte sami k sobě laskavými přáteli.

Ať to, co děláte, jste ztělesněnou Láskou a štěstím. Užívejte Dobra, které v sobě máte a je kolem vás.

S Láskou a úctou

OK 2024 www.morezivota.cz