Cesta ke knihám

O vzniku knih a zpěvníku:

První zapálení přišlo asi v první třídě základní školy, kdy už jsem ovládala základní formu psaného písma.

Vytvořila a napsala jsem časopis s obrázky, jmenoval se „Kamínek“, vznikl v 1. třídě základní školy.

Další časopisy byly vytvořeny o něco později. Věnovala jsem je zdarma v Základní umělecké škole v Brně při hodinách klavíru. Paní profesorka klavíru časopis předčítala texty z časopisu v přestávkách během nudných politických přednášek, kde účast byla tehdejším režimem nařízena. Učitelé se prý díky časopisu „Kamínek“ dobře bavili. Obsahoval zprávy ze zahraničí, tajenku, vtipy, antireklamu a článek k zamyšlení, včetně ručně kreslených a z jiných časopisů vystřižených nalepených obrázků. Vztah k psaní přetrvával, milovala jsem krasopis. Přepisovala jsem písanky, dokud nebylo písmo dle mého pohledu dokonalé.

Později jsem psala psaníčka z lásky rodině, kamarádům a do zápisníčku.

Psaní na plno a „doopravdy“ mě oslovilo v době mateřské dovolené s třetím dítětem. Procházela jsem v té době psychicky velmi náročným obdobím.

Příběhy ze života a poznatky z nich jsem přednášela později klientům, kteří navštěvovali moje Masérské studio. Několik z nich mi řeklo: „Je škoda, že to říkáte jenom mně. Mělo by se o tom dozvědět více lidí.“ Přemýšlela jsem, co s tím a začala více psát; texty jsem ukládala do počítače asi 3 roky.

Několik článků bylo uveřejněno v časopisech: „Meduňka“, „Spirit“, „Nový Fénix“ i na mém FB profilu Oldřiška Kališová či webu: morezivota.cz

V roce 2013 jsem všechny poznatky vydala v mé úplně první knize s názvem: „ŘEKA ŽIVOTA“ s podtitulkem aktivní mysl. Náklad 500 ks byl vyprodán během 3 let bez účasti běžných knižních obchodů. Přestože přicházely další poptávky „prý to, co jsem napsala, pomáhá“, přesto jsem váhala s jejím dalším výtiskem. V praxi už jsem měla ověřené, že Vědomí a energie je víc než mysl, tudíž se téma knihy neshodovalo s mým nově nabytým poznáním.

Po uplynutí několika let jsem vydala druhou knihu s názvem „MOŘE ŽIVOTA“ aneb Vědomí sebe hledej ve spojení s přírodou.

Během doby ke mně různými směry přicházela poptávka po první knize Řeka života.. Rozhodnutí ji vydat znovu, přišlo během covidové doby. Cítila jsem, že si kniha zaslouží aktualizaci. Předcházela tomu schůzka v nakladatelství v Mnichově. Ptali se na mé předchozí zkušenosti s psaním, a jestli je první kniha ještě na trhu. Knihu Moře by vydali s tím, že je potřeba ji doplnit o praktické ukázky, aby se čtenáři dozvěděli, jak informace plné inspirací uvést do praxe.

Je mi jasné, že informací máme dostatek, potřebujeme je vpravit do každodenního života, pokud nám mají být v něčem užitečné. Užitečnost vidím v tom, uvolnit se od nadbytku informací, uspořádat to, co v nás zůstane a něco z toho použít v praktickém životě. Jelikož se považuji za praktika, bylo pro mě docela jednoduché vytvořit účinná cvičení.

Nové vydání knihy „ŘEKA ŽIVOTA“ obsahuje téměř v každé kapitole cvičení a doporučení k zamyšlení, odreagování a transformaci. Konečně se posunout od myšlení k uvědomění – od mysli do vědomí a Lásce.

Druhá navazující kniha „MOŘE ŽIVOTA“ je plná inspirací, není tolik k zamyšlení jako předchozí kniha. Dobrý pozorovatel, pozoruje obraz inspirace (písma a fotografie), vezme si z jejího obsahu, to co ho oslovuje. Na inspirace je příroda bohatá. Poselstvími nabytá kniha osloví všechny čtenáře, kteří touží po hlubším spojení a moudrosti. Poselství byla přijata v rakouských Alpách, kde jsem se cítila být v absolutním propojení se Zemí a Duchem. Každé poselství bylo vedeno energií nesoucí magnetické stopy, které jsme přijímala a psaným projevem zaznamenávala bez analyzování. Mysl byla během tohoto režimu v pozadí. Jakmile to zaznamenám, teprve později se snažím textu porozumět a někdy až zírám, jaká bohatství skrývají inspirace. Ta se nedají vymyslet, pouze zaznamenat a následně prakticky uchopit do hmoty.

Už nyní se těším, co přinese kniha „OCEÁN ŽIVOTA“.

Za zmínku jistě stojí, že v současné době pracuji na hudebním projektu „ZPÍVEJ SRDCE ČESKA“, jehož produktem je právě vznikající zpěvník „MORAVSKO - ČESKÉ MANTRY“.

Psaní a skládání písní mi pomáhá se uvolnit; vysypat ze sebe „nebe“. Během této činnosti jsem tiše šťastná, mizí hranice těla, existuje jen tvůrčí síla vědomí a pohyb energií.

Než něco napíšu nebo nazpívám, zpravidla tomu předchází nějaké vnuknutí nebo zkušenost. Zkušenost bývá někdy bolavá, nemusí být příjemná, tudíž se ji snažím touto formou přeměnit v léčivé slovo a porozumění.

Kdo ví? Třeba prostřednictvím psaní a skládání písní opravdu přichází nebe na Zemi.

OK 2024